سالوینی از ورود کشتی نجات «آلان کردی» به آب‌های ایتالیا جلوگیری کرد

سالوینی از ورود کشتی نجات «آلان کردی» به آب‌های ایتالیا جلوگیری کرد

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا از پهلو گرفتن یک کشتی نجات حامل مهاجران در سواحل این کشور جلوگیری میکند.

رهبر حزب راست افراطی لگا، با صدور یک فرمان اجرایی دستور داد از ورود کشتی «آیلان کردی» که توسط سازمان غیر دولتی آلمانی «چشم دریا» (Sea-Eye) هدایت می‌شود، به آب‌های ایتالیا جلوگیری شود.

در این کشتی، ۱۳ مهاجر حضور دارند و در یک هفته اخیر این بار دوم است که از پهلو گرفتن کشتی‌های نجات مهاجران در ایتالیا جلوگیری می‌شود.

ائتلاف ۱۴ ماهه جنبش پنج ستاره و حزب دست‌راستی لگا بعد از اختلاف میان نخست وزیر ایتالیا و ماتئو سالوینی، وزیر کشور، ۱۰ روز پیش به پایان راه خود رسید.

سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری ایتالیا روز پنجشنبه ۲۹ اوت آقای کونته را مسئول تشکیل دولت ائتلافی جدید ایتالیا کرد. آقای ماتارلا پس از آنکه دو حزب دموکراتیک و جنبش ۵ ستاره اعلام کردند برای تشکیل دولت ائتلافی با یکدیگر به توافق رسیدند به کونته ماموریت داد تا دولت تازه خود را تشکیل دهد.

سالوینی در تلاش برای ایجاد شکاف بین جنبش پنج ستاره و حزب دموکراتیک است. وی گفت که ائتلاف جدید به ممنوعیت پهلو گرفتن قایق مهاجرانی که از آفریقا می‌آیند پایان می‌دهد.

ماره جونیو کشتی نجات دیگری است که هفته گذشته به آن اجازه داده شد از ۱۰۰ مهاجری که نجات داده است تنها ۶۶ نفر به جزیره جنوبی لامپدوزا ایتالیا منتقل شوند اما ۳۴ نفر همچنان در کشتی سرگردان هستند. رم تنها موافقت کرد که زنان، کودکان و افراد مریض از کشتی منتقل شدند.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail