۳۱هزار درخواست برای پیوستن اعضای خانواده پناهجویان در آلمان

۳۱هزار درخواست برای پیوستن اعضای خانواده پناهجویان در آلمان

بخش صدور روادید در نمایندگی‌های آلمان در اردن، لبنان، عراق و ترکیه مملو از کسانی است که درخواست پیوستن به یکی از اعضای پناهجوی خود در آلمان را دارند. سفارت‌خانه‌های آلمان با بسیاری از این درخواست‌ها موافقت نمی‌کنند.
نمایندگی‌های آلمان در کشورهایی که محل اسکان موقت پناهجویان سوری است با انبوهی از درخواست‌های صدور روادید آلمان مواجه شده‌اند.
هزاران نفر از اعضای خانواده پناهجویانی که با درخواست اقامت آن‌ها در آلمان موافقت شده است با مراجعه به کنسول‌گری‌ها و سفارت‌خانه‌های آلمان تلاش می‌کنند مجوز ورود به این کشور و پیوستن به اعضای خانواده خود را دریافت کنند.
در گزارش وزارت‌خارجه آلمان در پاسخ به پرسش سویم داگدلن، نماینده حزب چپ مجلس آلمان، در این باره آمده است که نمایندگی‌های این کشور برای بیش از ۳۱ هزار درخواست ویزا زمان مصاحبه تعیین کرده‌اند. تنها در سفارت‌خانه آلمان در بیروت، پایتخت لبنان، بیش از ۲۲ هزار فرم درخواست از سوی خانواده پناهجویان پر شده است.
وزارت‌خارجه آلمان در گزارش خود اطلاع داده است که به دلیل تعداد زیاد درخواست‌ها “کارکنان بخش ویزای نمایندگی‌های آلمان در بیروت و امان افزایش می‌یابند

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail