قانون جدید سوئد درباره ازدواج‌های زیر ۱۸ سال در میان مهاجران

قانون جدید سوئد درباره ازدواج‌های زیر ۱۸ سال در میان مهاجران

در میان پناهجویانی که در سال‌های اخیر به سوئد رفته‌اند گروهی وجود دارند که این کشور را با چالش جدیدی روبرو کرده‌اند: دختران کم‌سنی که ازدواج کرده‌اند.

بر اساس قوانین کنونی سوئد ازدواج پیش از ۱۸ سالگی ممنوع است با یک استثناء: ازدواج‌ شهروندان زیر ۱۸ سال کشورهایی که این نوع پیوند را قانونی می‌دانند پذیرفته می‌شد. اکنون اما دولت سوئد اعلام کرده که این قانون تغییر می‌دهد. بر اساس قانون جدید که احتمالا از ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی اجرا خواهد شد ازدواج مهاجران و پناهجویان زیر ۱۸ سال در این کشور به رسمیت شناخته نشده و لغو خواهد شد.

در پی تجاوز جنسی به یک زن در شهر فرایبورگ آلمان، ویدمن ماوتز مسئول هم‌پیوندی مهاجران در دولت فدرال آلمان خواستار اجرای دوره‌های آموزش جامع جنسی به پناهجویان شد.

این سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی آلمان گفت دوره‌های مربوط به همزیستی در جمهوری فدرال آلمان باید در همان مراکز اولیه پذیرش پناهجویان برگزار شوند. ویدمن ماوتز تاکید کرد پناهجویان باید در این دوره‌ها بیاموزند که تعرض جنسی و یا هر شکل از خشونت در آلمان ابدا تحمل نخواهد شد.

بر اساس گزارش‌ها دو هفته پیش چند مرد پس از وقت‌گذرانی در دیسکویی در شهر فرایبورگ آلمان به یک دختر ۱۸ ساله تجاوز کردند. در همین ارتباط هفت سوری و یک آلمانی در بازداشت بسر می‌برند.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail