طرح شهردار ایتالیایی ناپل؛ تشکیل ناوگان بزرگ کشتی برای نجات پناهجویان

‌‌ا

طرح شهردار ایتالیایی ناپل؛ تشکیل ناوگان بزرگ کشتی برای نجات پناهجویان

شهردار شهر ناپل در طرحی جاه‌طلبانه گفته است می‌خواهد ناوگانی متشکل از ۴۰۰ قایق و کشتی برای نجات جان پناهجویان در دریا تشکیل دهد. این پروژه او که در تضاد با سیاست‌ «درهای بسته» ماتئو سالوینی قرار دارد، از سوی مخالفان شهردار به تبلیغاتی چپ‌گرایانه تعبیر شده است که زیر آوار واقعیت دفن خواهد شد.‌

اما ماجرا از کجا شروع شد؟

باید به ژانویه ۲۰۱۹ برگشت، زمانی که ایتالیا از ورود کشتی سازمان مردم‌نهاد دیدبان دریا به آب‌هایش جلوگیری کرد. این کشتی اکنون با پرچم هلند به آب‌های آزاد در سواحل ایتالیا بازگشته است و تنها در دو هفته پیش ۴۳ نفر را نجات داده است.

در زمان بروز بحران پناهجویان در ژانویه سال گذشته لوئیجی د ماجیستری، شهردار چپ‌گرای ناپل و دادستان سابق ایتالیا، از در مخالفت با عقاید راست‌گرایانه ماتئو سالوینی درآمد و خواستار آن شد که پناهجویان کشتی سرگردان در ساحل ایتالیا وارد این کشور شوند.

لوئیجی د ماجیستری که دومین دوره شهردار بودن خود را سپری می‌کند در سایت شهرداری کارزاری برای جمع‌آوری پول راه انداخت تا با تشکیل شبکه‌ای از حامیان مهاجران، ناوگانی از قایق‌ها و کشتی‌ها تحت نام «ناوگان ناپلی» درست کند.

وظیفه این ناوگان؟ نجات مهاجران سرگردان در دریا و انتقال آنان به بندر ناپل. در واقع خواست او این است که اگر کشتی‌های حامل مهاجران از ورود به بنادر ایتالیا منع شدند، بندر ناپل بتواند آنان را بپذیرد.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail