دلایلی که موجب میشود کسانی که اقامت کاری دارند جواب منفی دریافت کنند.

دلایلی که میتواند باعث شود تا از اداره مهاجرت جواب منفی بگیرید.
سالانه افراد بسیار زیادی بنا به دلایل مختلف از کشور خود مهاجرت کرده و به کشور سوئد رهسپار میشوند. این مهاجرتها میتواند به دلیل ادامه تحصیل، کار، ازدواج و غیره باشد.
در این مقاله قصد داریم تا اختصاصأ درخواست اقامت کاری و بایدها و نبایدهای قانونی مربوط به آن را تا جایی‌ که امکان داشته باشد مورد بررسی قرار دهیم. لازم به ذکر است که این قوانین به مرور زمان تغییر پیدا کرده و همیشه پیشنهاد میکنیم تا با یک وکیل کارآمد مشورت داشته باشید.

اقامت کاری چیست؟

اقامت کاری اقامتی است که طی دریافت آن شما اجازه خواهید یافت که به کشور سوئد نقل مکان کرده و در این کشور و محدود به یک شغل به خصوص (که به خاطر آن به سوئد آمدید) شروع به کار و زندگی کنید.

طبق قوانین سوئد کارفرمای شما باید تمامی استانداردهای منطبق با اداره کار را برای شما فراهم کند. از جمله این استانداردها میتوان به بیمه، پس انداز بازنشستگی و پرداخت حقوق حد اقل ۱۳۵۰۰ در ماه (قبل از مالیات) اشاره کرد.

حقوق اجتماعی شما پس از دریافت ویزا؟

پس از اینکه ویزای خود را دریافت کردید با مراجعه به اداره مالیات حضور خود را در سیستم مالی سوئد ثبت کرده و در پی آن یک کد شناسایی (چهار شماره) دریافت میکنید.پس از آن حقوق اجتماعی شما با بقیه شهروندان تقریبا مساویست، با این تفاوت که شما اجازه تغییر کار بدون اطلاع رسانی به اداره مهاجرت را ندارید و برای کار کردن در مشاغل دیگر به صورت موازی با کار خود با مشکل مواجه خواهید شد.
شما باید طی ۲سال اول فقط در یک شغل و با یک کارفرمای ثابت کار کنید ولی پس از گذشت این دو سال میتوانید کارفرمای خود را ترک کنید و کار را در نزد یک کارفرمای جدید شروع کنید.
اما به یاد داشته باشید که شما اجازه ندارید زمینه شغلی‌ خود را عوض نمایید. یعنی‌ اگر به عنوان مثل به عنوان آشپز برای کار به سوئد آمدهید بعد از گذشت ۲ سال فقط قادر به تغییر شغل از یک کارفرما به کارفرمای دیگر در مقام آشپز هستید. در غیر این صورت باید با اداره مهاجرت تماس گرفته و آنها را از تغییرات شغلیتان مطلع سازید که معمولا تغییر شغل متاسفانه با پیچیده شدن پرونده و انتظار طولانی مدت همراه بوده است
متداولترین مواردی که میتواند باعث دریافت جواب منفی شود.

۱- تعویض شغل بدون اطلاع رسانی به اداره مهاجرت.

۲- دریافت حقوق کمتر از استاندارد اداره کار.

۳- نداشتن بیمه صحیح از سوی کارفرما.

۴- عدم دریافت تعطیلات با حقوق (حداقل ۲۰ روز در سال).

۵- مرتکب شدن خلاف در سیستم مالی سوئد.

۶- ارتکاب جرم (به عنوان مثال رانندگی در حالت مستی و یا ضرب‌وشتم).

۷- کار کردن به صورت همزمان با شغلهای مختلف به ویژه در ۲ سال اول (جهت اطلاعات بیشتر با وکیل خود در تماس باشید).

۸- عدم ارائه مدارک درخواستی از سوی اداره مهاجرت در وقت تائید شده.

۹- مشاوره با افراد نا آگاه و شیادانی که در لباس وکیل و یا حقوق دان وقت شما را تلف میکنند. زیرا عدم رساندن مدارک مربوطه به اداره مهاجرت در وقت مشخص شده و یا ارائه مدارک ناقص و نامربوط میتواند در روند تصمیم گیری پرونده شما تاثیری منفی بگذارد.
در پایان متذکر میشویم که همیشه بهتر است با اداره مهاجرت و یا یک وکیل معتبر و کارآمد مشاوره کنید. ما نیز به نوبه خود از صمیم قلب برای شما عزیزان آرزوی موفقیت میکنیم.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail