جرم دانستن کمک به مهاجران

جرم دانستن کمک به مهاجران
دولت مجارستان طرح قوانین جدیدی را تهیه کرده است،که براساس کمک به مهاجران غیرقانونی که به دنبال پناهندگی هستند را جرم تلقی می‌کند.
اگر این قوانین در شکل فعلی تصویب شوند، چاپ اطلاعات برای پناهجویان و دادن غذا یا ارائه مشاوره حقوقی به آن ها جرم شمرده خواهد شد.

قانون اساسی نیز اصلاح خواهد شد تا از انتقال پناهجویان به مجارستان توسط کشورهای دیگر اتحادیه اروپا جلوگیری کند.

ویکتور اوربان، نخست‌وزیر راستگرای مجارستان، با سیاست های اتحادیه اروپا در مورد مهاجرت مخالفت می‌کند.
مجارستان، لهستان، اسلواکی و جمهوری چک با طرح اتحادیه اروپا برای جابجایی ۱۶۰،۰۰۰ پناهنده از سوریه و اریتره مخالفت می کنند. این پناهندگان در اردوگاه های پرتراکم ایتالیا و یونان، شرکای دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به سر می‌برند.

نیک تورپ، خبرنگار بی بی سی در بوداپست، می‌گوید پارلمان مجارستان در حال بررسی پیش نویس این قوانین جدید است.

این اقدامات درحالیست که عده محدودی از مهاجران و پناهجویان به دلیل وجود حصار سیم خاردار در مرز جنوبی می‌توانند وارد این کشور شوند.
حزب فیدز به رهبری ویکتور اوربان دو سوم کرسی های پارلمان مجارستان را در اختیار دارد که اکثریت را تشکیل می‌دهد.
انتظار می‌رود رای‌گیری در مورد قوانین جدید هفته آینده صورت بگیرد. آقای اوربان ماه گذشته برای سومین بار مجددا به مقام نخست‌وزیری انتخاب شد.
در سال ۲۰۱۵ مجارستان یکی از شاهراه‌های حرکت حدود یک میلیون مهاجر برای رسیدن به اروپای غربی بود. آن ها از جنگ در سوریه، عراق و افغانستان فرار می کردند. هدف بسیاری از آناان رسیدن به آلمان از طریق خاک مجارستان بود. اما کشیدن حصار ها در بالکان در سال ۲۰۱۶ شمار مهاجران را به شدت کاهش داد.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail