تعلیق پلیسی که در ترکیه علیه پناهجوی ایرانی از اسپری فلفل استفاده کرد

تعلیق پلیسی که در ترکیه علیه پناهجوی ایرانی از اسپری فلفل استفاده کرد

استانداری دنیزلی از آغاز تحقیات قضایی درباره مامور پلیسی خبر داد که علیه یک ایرانی مهاجر در مقابل اداره مهاجرت از اسپری فلفل استفاده کرد. در بیانیه استانداری دنیزلی آمده است که پلیس خاطی موقتا از کار خود تعلیق شده است.

وبسایت خبری “دنیزلی خبر ۲۴” روز سه شنبه ۱۴ اسفند (۵ مارس) گزارش کرد که بین پناهجویان ایرانی که برای تمدید کارت‌های اقامتشان جلوی اداره کل مهاجرت استان دنیزلی در محله فاتح تجمع کرده بودند و پلیس تنش به وجود آمده است.

به گزارش این سایت خبری محلی، استانداری دنیزلی به دنبال استفاده یکی از پلیس‌ها از گاز فلفل بیانیه‌ای صادر کرده و از تعلیق موقت مأمور پلیس خاطی تا پایان تحقیقات درباره موضوع خبر داده است.

در بیانیه استانداری دنیزلی آمده است: «افرادی که درخواست بین‌المللی پناهجویی داده‌اند هر دوشنبه برای ارائه درخواست خود و نیز برای تمدید کارت شناسایی خود در نوبت قرار می‌گیرند. حدود ۴۵۰ نفر برای گرفتن نوبت از اداره مهاجرت دنیزلی جمع شده بودند که درگیری‌هایی در بین خود آنان رخ داده و این حادثه به هنگام تلاش برای جلوگیری از درگیری افراد رخ داده است. تحقیقات در مورد این واقعه آغاز شده و مأمور پلیس فوق‌الذکر به صورت موقت تعلیق شده است.»تبلیغات

در بیانیه استانداری دنیزلی تاکید شده است که این عمل پلیس برای جلوگیری از تشنج انجام گرفته است.

در فیلمی که در روز دوشنبه ۱۳ اسفند درباره این حادثه در برخی از سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی ایرانیان انتشار یافت گروهی از ایرانیان پناهجو نشان داده می‌شود که در مقابل اداره مهاجرت استانداری صف کشیده‌اند و یکی از پناهجویان به دلیل استفاده پلیس از اسپری فلفل از ناحیه چشم صدمه دیده است.

در رسانه‌های ترکیه برخورد این پلیس انعکاس وسیعی پیدا کرد، به‌طوری که استانداری دنیزلی را هم وادار به واکنش و صدور بیانیه کرده است.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail