یادگیری زبان شرط گرفتن شهروندی استرالیا

قبولی در امتحان زبان محاوره ای شرط شهروندی
آلن تاج وزیر شهروندی استرالیا امروز اعلام کرد دولت این کشور درصدد است قبولی در نوعی امتحان زبان محاوره ای را به عنوان یکی از شرایط اعطای شهروندی استرالیا وضع کند.
آلن تاج وزیر شهروندی استرالیا امروز اعلام کرد دولت این کشور درصدد است قبولی در نوعی امتحان زبان محاوره ای را به عنوان یکی از شرایط اعطای شهروندی استرالیا وضع کند.
آقای تاج روز پنجشنبه به SBS گفت: “چیزی که نگرانش هستیم این است که حدود یک میلیون نفر از افرادی که در استرالیا زندگی می کنند انگلیسی صحبت نمی کنند.”
وی افزود: “این نه به نفع این مهاجران است و نه به نفع انسجام اجتماعی.”
این در حالی است که تمرکز چنین افرادی در شهرهای بزرگ مانند سیدنی و ملبورن خیلی بیشتر است.
انتظار می رود آقای تاج پس از مشورت با گروه های تجاری و مهاجران امروز در سخنرانی خود در موسسه سیدنی (The Sydney Institute) این برنامه را اعلام کند.
به گزارش روزنامه The Australian، آزمون انگلیسی محاوره ای جایگزین سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (International English Language Testing System) خواهد شد که در مورد مهاجران متخصص به کار گرفته می شود.
این اولین بار نیست که آقای تاج بر اهمیت یادگیری زبان انگلیسی توسط مهاجران تاکید کرده است.
وی در ماه مارس اعلام کرده بود که مهاجران قبل از این که شهروند استرالیا شوند باید نشان بدهند که تلاش کرده اند به جامعه استرالیا ملحق شوند.

دولت استرالیا در حال مذاکره با نمایندگان مستقل پارلمان است تا حمایت آنها را در دفاع از تغییرات پیشنهادی قانون شهروندی که سال گذشته در مجلس سنا شکست خورده بود را جذب کند.
سال گذشته طرح دولت ائتلافی استرالیا برای در نظرگرفتن نمره آیلتس ۶ به عنوان یکی از شرایط شهروندی در مجلس سنای استرالیا شکست خورد چرا که بسیاری از اعضای حزب کارگر، حزب سبزها و نمایندگان مستقل با آن مخالفت کردند.
این در حالی است که پیتر داتون وزیر کشور استرالیا اعلام کرده است دولت قصد دارد امسال دوباره در تلاشی جدید سعی کند تا نتیجه آزمون زبان انگلیسی آیلتس را به عنوان یکی از شروط شهروندی استرالیا وضع کند، اما این بار برخلاف سال گذشته، به جای نمره ۶، به نمره ۵ رضایت خواهد داد.
اما آقای تاج می گوید دولت به طور فعال در حال طراحی آزمون انگلیسی خود است که روی انگلیسی محاوره ای متمرکز خواهد بود و متکی به آزمون های استانداردهای بین المللی نخواهد بود

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail