کاهش تعداد مهاجران به آلمان در سال ۲۰۱۷

کاهش تعداد مهاجران به آلمان در سال ۲۰۱۷
در سال ۲۰۱۷ تعداد کسانی که به آلمان مهاجرت کرده‌اند حدود ۴۱۶ هزار نفر بیشتر از سال ۲۰۱۶ بوده است. این آمار با توجه به شمار کسانی که از آلمان برای زندگی به کشور دیگری رفته‌اند، کاهش روند مهاجرت به آلمان را نشان می‌دهد.
شمار مهاجران به آلمان در سال گذشته میلادی (۲۰۱۷) نسبت به دو سال پیش از آن کاهش چشمگیری داشته است.
بنا به گزارش اداره آمار فدرال آلمان در شهر ویسبادن در سال گذشته میلادی در مجموع یک میلیون و ۵۵۰ هزار زن، مرد و کودک به آلمان مهاجرت کرده‌اند. در همین سال شمار کسانی که از آلمان به کشور دیگری مهاجرت کرده‌اند یک میلیون و ۱۴۰ هزار نفر بوده است. نزدیک به ۸۹ درصد از کسانی که به آلمان آمده‌اند، یعنی حدود یک میلیون و ۳۸۴ هزار نفر، دارای گذرنامه خارجی بوده‌اند.
اداره آمار فدرال تعداد مهاجران آلمانی‌تبار به آلمان در سال گذشته را، با احتساب آلمانی‌تبارهای روسیه و اروپای شرقی و نیز آلمانی‌هایی که از کشورهای دیگر به آلمان بازگشته‌اند، در مجموع ۱۶۷ هزار نفر اعلام کرده است. در سال ۲۰۱۶ میلادی این تعداد به ۱۴۶ هزار نفر می‌رسید.
در عین حال تعداد آلمانی‌هایی که در سال ۲۰۱۷ از کشورشان به کشورهای دیگر مهاجرت کرده‌اند حدود ۲۴۹ هزار نفر بوده است. در سال ۲۰۱۶ شمار مهاجران از آلمان به ۲۸۱ هزار نفر می‌رسید.
مهاجرت اتباع کشورهای اروپایی دیگر به آلمان
به ویژه از ۲۷ کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا جمعیت زیادی در سال گذشته به آلمان مهاجرت کرده‌اند. نرخ مهاجرت خالص از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به آلمان، یعنی با احتساب اتباع این کشورها که از آلمان مهاجرت کرده‌اند، در سال پیش حدود ۲۳۹ هزار نفر بوده است. در همین زمان نرخ مهاجرت خالص از کشورهای آسیایی به آلمان نزدیک به ۱۴۰ هزار نفر بوده است. این رقم در مورد کشورهای دیگر قاره اروپا به ۶۰ هزار نفر و در مورد کشورهای آفریقایی به ۳۵ هزار نفر می‌رسد.
از میان کشورهای اروپایی، اتباع رومانیایی، لهستانی، کرواسی و بلغاری بیشترین شمار مهاجران به آلمان را تشکیل می‌دهند.
مهاجرت از کشورهای سوریه، افغانستان و عراق به آلمان در سال گذشته به نسبت سال ۲۰۱۶ کاهش داشته است. تعداد مهاجران سوری که به آلمان وارد شده‌اند در سال ۲۰۱۶ به نسبت سال ۲۰۱۷ به ترتیب ۱۴۶ هزار نفر در مقابل ۶۰ هزار نفر کاهش داشته است. این رقم در مورد مهاجران افغان در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۵۶ هزار نفر و در سال ۲۰۱۷ به چهار هزار نفر رسیده است. مهاجران عراقی که به آلمان آمده‌اند در سال ۲۰۱۶ حدود ۴۸هزار نفر بوده‌اند که این تعداد در سال ۲۰۱۷ به ۱۶ هزار نفر کاهش یافته است.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail