چهار ایرانی و افغان بر اثر واژگونی قایق در سواحل ترکیه جان باختند

چهار ایرانی و افغان بر اثر واژگونی قایق در سواحل ترکیه جان باختند

در پی واژگون شدن یک قایق حامل مهاجران در سواحل ترکیه که به گفته برخی منابع بخشی از سرنشینان آنرا اتباع ایران تشکیل می دهند، سه زن و یک نوزاد جان خود را از دست دادند.

ماموارن گارد ساحلی ترکیه روز سه شنبه با اعلام این مطلب خاطرنشان کردند که در جریان عملیاتی موفق شده اند یازده تن دیگر از سرنشینان این قایق را نجات دهند.

گارد ساحلی ترکیه با انتشار بیانیه ای تصریح کرد که حادثه ساعت ۳ بامداد روز سه شنبه در فاصله یک هزار و هفتصد مایل دریایی از چناق‌قلعه، منطقه ای واقع در شمال غرب این کشور روی داده است.

در این بیانیه همچنین آمده است که به جز سه زن و یک کودک نوزاد که در این حادثه جان باخته اند یازده مهاجر غیرقانونی که از جمله دیگر سرنشینان قایق یاد شده بودند در جریان عملیات ماموران گارد ساحلی نجات یافته اند.

بدین ترتیب ماموران امدادی با استناد به گفته شاهدان مبنی بر حضور پانزده نفر در قایق حادثه دیده، پس از نجات یازده سرنشین به عملیات جستجو پایان دادند.

خبرگزاری آناتولی با انتشار گزارشی در این خصوص تصریح کرده است که این قایق مهاجرانی را حمل می کرد که تبعه ایران و افغانستان بودند. برخی منابع اعلام کرده اند که سه زن جان باخته در این حادثه اهل کشور افغانستان بوده اند

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail