شکنجه جنسی گسترده مهاجران عازم اروپا در بازداشتگاه‌های لیبی

شکنجه جنسی گسترده مهاجران عازم اروپا در بازداشتگاه‌های لیبی

نتایج یک تحقیق تازه نشان می‌دهد مهاجران و به ویژه زنانی که برای دریافت پناهندگی عازم اروپا هستند، در طول سفر خود و به طور خاص در لیبی مورد آزار و شکنجه جنسی مداوم قرار می‌گیرند.

گزارش «کمیسیون زنان پناهجو» در حالی روز دوشنبه ۲۵ مارس منتشر شده است که اتحادیه اروپا عملیات نجات مهاجران در دریای مدیترانه را متوقف کرده است و با کمک مالی به دولت لیبی، وظیفه جمع‌آوری و بازگرداندن آنان به مراکز بازداشت را به عهده گارد ساحلی این کشور گذاشته است. مهاجران می‌گویند چه در مسیر و چه در محل بازداشتگاه‌های دولتی هدف آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

تحقیق جدید که مستند بر ده‌ها مصاحبه با کارگران و پناهجویان تنظیم شده، نشان می‌دهد قاچاقچیان انسان با شکنجه مهاجران از آنان ویدئو تهیه می‌کنند و از این ویدئوها برای اخاذی از خانواده‌ها بهره می‌گیرند.

یافته‌های قبلی بیانگر آن بود که تقریبا تمامی زنانی که از راه شمال آفریقا عازم اروپا بوده‌اند یا مورد تجاوز واقع شده‌اند و یا مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفته‌اند. یافته‌های تازه نشان می‌دهد که وضعیت در خصوص مردان نیز تقریبا به همان بدی است.

مهاجران روایت‌های وحشتناکی از تجاوز، همخوابگی اجباری با محارم و آزار جنسی دسته‌جمعی با هدف تحقیر آنان نقل کرده‌اند. در پاره‌ای موارد مهاجران را برهنه کرده و آنان را وادار ساخته‌اند به یکدیگر تجاوز کنند

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail