شرکت پناهجویان در امتحانات کونکور

افرادی که اقامت سویدن را ندارند می‌توانند در امتحان کنکور شرکت کنند.
فردا شنبه، ۱۴ اپریل، امتحان کنکور در ۲۱ دانشگاه در سراسر کشور برگزار می‌شود. افرادی که دارای اقامت سوئد نیستند نیز می توانند در این امتحان اشتراک کنند در صورتی که مدرک شناسایی معتبر به همراه داشته باشند.

تولا کسمن، رئیس اداره دانشگاه‌های کشور در رابطه با چگونگی امتحان کنکور می‌گوید: هر فردی که مایل باشد می‌تواند در امتحان کنکور شرکت کند. این در حالی است که سن متقاضیان، مقطع تحصیلی، نداشتن شهروندی و یا نداشتن اجازه اقامت سوئد نمی تواند مانع از شرکت افراد به امتحان کانکور شود.

تولا کسمن در ادامه افزود؛ مهم این است که افراد بدانند این امتحان به زبان سوئدی است و تثبیت هویت افراد نیز شرط حتمی است. افراد با پاسپورت کشور خود که در آن اطلاعات به زبان انگلیسی درج است می‌توانند تثبیت هویت کنند.

تولا کسمن: تمرین، تمرین و باز هم باید تمرین کنید، روزنامه‌های سوئدی بخوانید، رسانه‌ها را دنبال کنید و دانش‌تان را در زبان سوئدی بالا ببرید زیرا برای کامیاب شدن در امتحان کنکور زبان سوئدی شما باید خوب باشد.

در امتحان کنکور امسال بیشتر از ۷۶-هزار تن خود را ثبت نام کرده‌اند که این آمار نسبت به سال قبل کاهش پنجاه درصدی داشته است. به نقل از تولا کسمن، رئیس اداره دانشگاه‌های کشور، یکی از دلایلی که افراد کمتری در کنکور امسال خود را ثبت نام کرده‌اند این است که تعداد زیادی ترجیح می‌دهند قبل از دوره دانشگاه کار کنند. علاقمندی جوانان به کار باعث کاهش شرکت‌کننده در کنکور شده است.

امتحان کنکور در سوئدی در دو دوره بهاری و پاییزی به تاریخ ۱۴ اپریل و ۲۱ اکتوبر برگزار می‌شود. ریاضی، انگلیسی، و سوئدی تنها مضمون‌های هستند که در کنکور از آن‌ها امتحان گرفته می‌شود. افراد در زمان ثپت نام باید ۴۵۰ کرون بپردازند. این امتحان که تنها به زبان سوئدی است نتیجه آن به مدت پنج سال اعتبار دارد. اما امتحان کنکور تنها گزینه ورود به دانشگاه‌های سوئدی نیست.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail