شرط ترامپ برای تغییر قوانین مالکیت اسلحه: سخت‌تر شدن قوانین مهاجرت

شرط ترامپ برای تغییر قوانین مالکیت اسلحه: سخت‌تر شدن قوانین مهاجرت

رئیس جمهوری آمریکا در مقابل تغییر قوانین مالکیت اسلحه سخت‌تر شدن قوانین مهاجرتی را پیشنهاد کرده است. او از دمکرات‌ها و جمهوریخواهان خواسته است بر سر شروط  سختگیرانه مالکیت اسلحه با یکدیگر به توافق برسند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیش از یک سخنرانی مهم در ایالت‌های اوهایو و تگزاس درباره حوادث خونینی  که دو روز پیش در این دو ایالت رخ داد، در صفحه توییتر خود نوشت که دمکرات‌ها و جمهوریخواهان باید بر سر  «بررسی سختگیرانه» گذشته خریداران سلاح به توافق برسند و چنین اصلاحی می‌تواند در ارتباط با «نیاز فوری در تغییر قوانین مهاجرتی» صورت پذیرد. او هم‌چنین نوشته است که از دل «این حوادث تراژیک» باید نتیجه‌ای خوب یا حتی فوق‌العاده بیرون آید.

روز شنبه ۱۲ مرداد (سوم اوت) دو حمله خونین ظرف ۲۴ ساعت به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم در دو ایالت آمریکا انجامید؛ حمله‌ای مرگبار در فروشگاه والمارت در شهر ال‌پاسو واقع در ایالت تگزاس و حمله خونین دیگری در شهر دیتون واقع در ایالت اوهایو. وقایعی که بار دیگر موضوع قانون مالکیت سلاح در آمریکا را در سطح عمومی مطرح کرد. در پی این جنایات دونالد ترامپ اعلام کرد که روز دوشنبه پنجم اوت، رسما درباره رویدادهای دو ایالت تگزاس و اوهایو اظهار نظر خواهد کرد.

ترامپ علت اصلی وقوع چنین رویدادهایی را پریشانی روحی عاملان آن‌ها دانسته است. او گفته است: «این افراد، از یک بیماری روانی بسیار، بسیار جدی رنج می‌برند.»

اما دمکرات‌ها ضمن انتقاد از سیاست‌های ترامپ که به گفته آنها منجر به نفرت‌‌پراکنی علیه مهاجران شده بار دیگر خواستار اصلاح قوانین مالکیت سلاح شده‌اند. نانسی پلوسی و شماری دیگر از نمایندگان حزب دموکرات از سناتورهای جمهوریخواه درخواست کرده‌اند تا در حمایت از سیاست تشدید قوانین ناظر بر مالکیت سلاح با نمایندگان دموکرات همراه شوند.

همه‌ تلاش‌هایی که تا کنون از سوی هواداران سیاست تشدید قوانین ناظر بر مالکیت سلاح در آمریکا صورت گرفته با مقاومت نمایندگان جمهوری‌خواه و لابی قدرتمند شرکت‌های تولید سلاح روبه‌رو شده است.

مهاجم شهر ال‌پاسو احتمالا با انگیزه‌های نژادپرستانه دست به کشتار مردم در مرکز خرید این شهر زده بود. اکثریت جمعیت شهر ال‌پاسو را شهروندان مکزیکی‌تبار تشکیل می‌دهند. در جریان تیراندازی‌ها در اوهایو و تگزاس ۲۹ نفر کشته شدند.

 ترامپ گفته است که مهاجم شهر ال‌پاسو یک بیمار روانی است و  در آمریکا جایی برای نفرت و نفرت‌پراکنی وجود ندارد. او وعده داده است که مسئولان آمریکا این موضوع را پیگیری می‌کنند

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail