سیاستمدار یونانی پناهنده ایرانی را «میمون» خطاب کرد

سیاستمدار یونانی پناهنده ایرانی را «میمون» خطاب کرد

تئودوروس یاناروس، عضو حزب حاکم دموکراسی نو، در توئیتی یک پناهنده ایرانی ساکن یونان را «میمون» خطاب کرد.

آرش همپای پناهنده ایرانی ساکن یونان در توئیتر عکسی از خودش با این نوشته منتشر کرده بود: «فاشیست‌ها، من با کشور جدیدم راحتم و به تلاش خودم برای متحول کردن چهره و فضای شهر جدیدم ادامه می‌دهم.» وی در ادامه تاکید کرده که «شهر جدید»ش باید «از وجود فاشیست‌ها پاک شود».

این توئیت واکنش نژادپرستانه آقای یاناروس را در پی داشت و او زیر توئیت این پناهنده ایرانی نوشت: «تو را باید با اردنگی به همان جایی که از آن آمدی برگرداند، میمون.»

در پی انتشار این توئیت و واکنش‌ها به آن، آقای یاناروس در توئیتر تلاش کرد تا جمله خود را توضیح بدهد. وی نوشت که قصد توهین به مهاجران را نداشته و وقتی همپای یونانی‌ها را «فاشیست» خواند، او واکنش نشان داده است.

وی از توئیت دیگری از آرش همپای عکس گرفته بود که در آن آقای همپای به برخورد پلیس فرودگاه آتن با برادرش اشاره می‌کرد و در پایان توئیت نوشته بود: «نه به فاشیسم.»

آقای یاناروس با انتشار این توئیت، آقای همپای را متهم کرد که وی حتی پلیس‌های یونان را هم «فاشیست» می‌داند.

در مقابل آقای همپای مدعی شد که این سیاستمدار از دولت و حزب حاکم کنار گذاشته شده است و در توئیتی نوشت: «این سیاستمدار (سابق) بعد از برکناری از حزب دولت به‌خاطر اهانت به من، سعی در جمع‌آوری پازل می‌کند تا ایجاد نفرت بیشتر بکند و پلیس و مردم را بر علیه من تحریک کند!»

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail