دولت بریتانیا امکان ‘حصارکشی’ در دریای مانش را برای جلوگیری از ورود پناهجویان ‘بررسی’ کرده است

دولت بریتانیا امکان ‘حصارکشی’ در دریای مانش را برای جلوگیری از ورود پناهجویان ‘بررسی’ کرده است

مدرکی که به بیرون درز کرده نشان می‌دهد دولت بریتانیا ایجاد مانع در دریای مانش را برای جلوگیری از ورود پناهجویان بررسی کرده است.

وزارت کشور بریتانیا تابستان امسال از “دریانوردی بریتانیا” – نماینده تجاری صنایع دریایی، کشتی‌رانی و بندری- خواسته بود که پیشنهادهایی را برای جلوگیری از عبور پناهجویان از دریای مانش مطرح کنند و درباره احتمال استفاده از “حصارکشی دریایی” موقت سوال کرده بود.

این حصار می‌بایست بتواند “مانع از پیش‌روی قایق های کُندرو و سنگین مهاجران” شود.

دولت بریتانیا گفت درباره اطلاعاتی که به بیرون درز می‌کنند اظهار نظر نمی‌کند.

دریانوردی بریتانیا در پاسخ گفته بود نظرش در این باره “روشن” است چرا که حصارکشی در دریا طبق پیمان ایمنی حیات در دریا “از نظر قانونی مقدور نیست.”

امسال (میلادی) هفت هزار نفر با حدود پانصد قایق که اغلب برای این سفر دریایی نامناسب بوده خود را از دریای مانش به سواحل انگلستان رسانده‌اند.

پیریتی پاتل وزیر کشور بریتانیا گفته “مصمم است که این تجارت مجرمانه را متوقف کند.”

دولت بریتانیا همچنین احداث یک مرکز رسیدگی به پناهجویان را چهار هزار کیلومتر دورتر از خاک خود در جزیره اَسِنشِن در اقیانوس اطلس یا در کشتی‌های بی‌استفاده‌ای که در نزدیکی سواحل انگلستان لنگر انداخته‌اند بررسی کرده بود.

در همین حال روزنامه تایم بریتانیا گزارش کرده است که وزارت کشور پیشنهاد‌های دیگری از جمله استفاده از توپ دریایی برای ایجاد موج و جلوگیری از رسیدن قایق پناهجویان به ساحل را مطرح کرده بود.

دیروز متیو رایکرافت مدیر ارشد وزارت کشور بریتانیا به نمایندگان پارلمان گفت برای “بهبود” شرایط پناه‌جویان “همه گزینه‌ها روی میز است.”

او گفت دولت بریتانیا “آنچه را تمام کشورهای پناهجوپذیر دیگر انجام داده‌اند برای نوآوری بررسی کرده است.”

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail