ده‌ها پناهجو در یک کشتی گارد ساحلی ایتالیا راهی اروپا شدند

ده‌ها پناهجو در یک کشتی گارد ساحلی ایتالیا راهی اروپا شدند

گارد ساحلی ایتالیا ۶۶ پناهجو را که قرار بود به لیبی برگردانده شوند، پذیرفته و راهی اروپا شده است. دولت ایتالیا از خدمه‌ی کشتی گارد ساحلی خواسته بود، از پذیرش این پناهجویان خودداری کنند.
روز سه‌شنبه (۱۰ ژوئیه / ۱۹ تیر) دانیلو تونینلی، وزیر راه و ترابری ایتالیا، اعلام کرد که کشتی “گاردیا کوستیرا”، متعلق به گارد ساحلی این کشور، در حال حمل ۶۶ پناهجو است. اینکه آیا این پناهجویان در ایتالیا پذیرفته شوند یا خیر، هنوز معلوم نیست.
به گزارش خبرگزاری آلمان، ۶۶ پناهجو در قایقی بر آب‌های مدیترانه سرگردان بوده‌اند و دولت ایتالیا از گارد ساحلی خواسته بود، از انتقال آنها به کشتی خودداری کند.
گارد ساحلی ایتالیا ابتدا از گارد ساحلی لیبی خواسته بود، این پناهجویان را نجات دهد و به لیبی بازگرداند. اما آنها از ورود به کشتی گارد ساحلی لیبی خودداری کردند.
ورود از طریق اسپانیا
از زمانی که دولت پوپولیست ایتالیا از پذیرش پناهجویانی که از طریق دریای مدیترانه راهی اروپا می‌شوند خودداری می‌کند، پناهجویان از طریق غرب مدیترانه و مسیر مراکش -اسپانیابه قاره‌ی سبز می‌آیند.
به گفته‌ی فابریس لژری، رئیس آژانس نظارت بر مرزهای اتحادیه اروپا، شمار پناهجویانی که به اسپانیا وارد می‌شوند پیوسته در حال افزایش است و این مسیر در آینده‌ی نزدیک به مهم‌ترین راه برای ورود پناهجویان به اروپا تبدیل خواهد شد.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail