خشونت علیه مهاجران در مرز کرواسی با بوسنی؛ اتحادیه اروپا از زاگرب توضیح خواست


خشونت علیه مهاجران در مرز کرواسی با بوسنی؛ اتحادیه اروپا از زاگرب توضیح خواست

اتحادیه اروپا همزمان با مطرح شدن ادعاهای مربوط به سوءاستفاده و خشونت علیه مهاجران در مرز کرواسی با بوسنی و هرزگوین از کرواسی خواست در این زمینه همکاری کند.

این در حالی است که یک نماینده پارلمان اتحادیه اروپا، این اتحادیه را متهم کرد با وجود آگاهی از اتهام‌های مربوط به سوءاستفاده و خشونت، برای امنیت مرزی همچنان به کرواسی بودجه می‌دهد. بازرس ویژه اتحادیه اروپا اعلام کرده است که این ادعاها را بررسی خواهد کرد.

یلوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا در نامه رسمی که به رویت یورونیوز نیز رسیده است به داور بوژینوویچ، وزیر کشور کرواسی گفت: «من درباره وضعیت مرزهای کرواسی و بوسنی و هرزگوین و شرایط ساز و کار نظارت مستقل این نامه را برای شما ارسال می‌کنم.»

نهادهای جامعه مدنی به نظارت و ارائه گزارش‌هایی درباره باز پس زدن و خشونت جدی علیه مهاجرانی که در مرز بازداشت می‌شود ادامه می‌دهند که بسیار نگران‌کننده است

یلوا یوهانسون کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا

در این نامه همچنین آمده‌ است: «نهادهای جامعه مدنی به نظارت و ارائه گزارش‌هایی درباره باز پس زدن و خشونت جدی علیه مهاجرانی که در مرز بازداشت می‌شود ادامه می‌دهند که بسیار نگران‌کننده است.»

کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا در این نامه تاکید کرده که می‌داند وزیر کشور کرواسی در حال انجام اقدام‌های مربوطه برای حصول اطمینان کامل از رعایت حقوق اساسی مهاجران و پناهجویان است.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail