حکم اعدام سینا دهقان لغو باید گردد

حکم اعدام سینا دهقان لغو باید گردد!

سینا دهقان، جوان ۲۲ ساله‌ای است که در ۱۹ سالگی توسط نیروهای اطلاعات جمهوری اسلامی در پادگان محل خدمتش بازداشت شد و به اتهام توهین به پیامبر اسلام به اعدام محکوم شد، هم‌چنان در زندان به‌سر می‌برد و حکم اعدامش به قوت خود باقی است.
سینا دهقان، از آن ایدئولوژی اسلامی انتقاد کرده است که اکنون منشا و منبع گروه‌های تروریستی جهان اعم از طالبان، داعش، بوکوحرام، القاعده و در نهایت جمهوری اسلامی ایران است.
دینی که از ابتدا با جنگ آمد و از سال ۶۲۲ میلادی تا کنون، هم‌چنان با جنگ‌ها و خونریزی‌هایش، جان میلیون‌ها انسان بی‌گناه را گرفته است.
دینی که با آموزه‌های خصمانه ۱۴۰۰ سال پیش، به‌ نام محمد، همین امروز نیز آرامش بشریت را بر هم زده است.
محمد پیامبری که ذره‌ای از زورگویی و قدرت‌طلبی کوتاهی نکرد و همیشه از خدایی به نام «الله» برای همه خونریزی‌هایش استفاده کرده است.
محمد آفریننده شیئی نامعلوم انتقام‌جو، بی‌انصاف، نسل‌کش، زن‌ستیز و آزادی‌ستیزی را معرفی کرد که با همه خواسته‌های محمد موافق و با همه دشمنان و منتقدانش نیز دشمن بود.
خدایی که توسط محمد معرفی شد طاقت شنیدن هیچ‌گونه شک و انتقاد را ندارد تا حدی که کسانی که از وی و محمد انتقاد می‌کنند دستور مرگ‌شان پیشاپیش در کتاب مقدس‌شان صادر شده است.
مسلما آفریننده‌ای که اگر وجود داشت باید از همه کهکشان‌ها و دنیایی که تا کنون کشف شده بزرگ‌تر می‌بود و…
حال با وجود گذشت ۱۴۰۰ سال از حاکمیت محمد و خدایش و هم‌چنین با وجود پیشرفت علمی و تکنیکی بشریت، هم‌چنان حکومت‌ها و گروه‌هایی هستند که نه تنها دنباله‌رو محمد هستند، بلکه منتقدان او را نیز سلاخی می‌کنند و آن‌ها را به انواع روش‌های متفاوت و هولناک می‌کشند.
برای نمونه می‌توان از احمد کسروی نام برد که به طرز فجیعی توسط فدائیان اسلامی در حکومت پهلوی سلاخی شد؛ یا فریدون فرخ‌زاد که تروریست‌های اعزامی جمهوری اسلامی، به بدترین شکل ممکن اعضای بدنش را تکه‌تکه کردند. این شخصیت‌ها معروف جامعه ما، تنها منتقد دین بودند.
جمهوری اسلامی که چهل سال است بر مسند قدرت نشسته و با کشتن منتقدان سیاسی و عقیدتی به بهانه‌های مختلف و با ریختن خون انسانی‌های بی‌گناه و بی‌شمار درخت اسلام را آبیاری می‌کند.
سینا دهقان نیز یکی دیگر از این قربانیان است که تنها به خاطر انتقاد از این دین و پیشوای آن از سال ۱۳۹۴ بازداشت شده و حکم اعدامش صادر شده است. بنابراین، جان انسانی را می‌خواهند به جرم انتقاد از محمد، بگیرند! باید جلو اعدام او و همه اعدامیان گرفته شود.
درو اقع دین اسلامی، انسان‌ها را به دو دسته «کافر» و «مسلمان» تقسیم کرده و حکم قتل دسته کافر را پیشاپیش صادر کرده است! اما در مقابل برای مسلماتانی که دستورات اسلام را اجرا کنند و حتی خون کافران را بریزند مستقیما به بهشت وعده داده شده «الله» خواهند رفت!
نمونه‌هایی از این کارزار اسلامی را در جریان فتوای قتل سلمان رشدی توسط خمینی، نویسنده‌ای که تنها در قالب رمان و در لفافه از اعمال محمد انتقاد کرده بود و هم‌چنین روزنامه دانمارکی که کاریکاتور محمد را چاپ کرده بود، چگونه از سراسر جهان مسلمانان کمر به قتل آنان بستند را دیده‌ایم.
از دید مسلمانان مطیع و متعهد، ارزش‌های اسلامی از هر ارزشی بالاتر و برتر است و هر مسلمانی خود را موظف می‌داند که بیش‌تر از حتی خانواده‌اش، اسلام و دینش را دوست بدارد، اما آیا غیرمسلمانان نیز موظف‌اند به این شخصیت پر از اشکال و ایراد و یا آموزه‌های غلط و خطرناک دین آن، احترام بگذارند؟
سینا دهقان نیز اولین زندانی عقیدتی در ایران نبوده و نیست. بسیاری از این منتقدان در ایران، که در نظام جمهوری اسلامی یا اعدام شده و یا در حبس به سر می‌برند.
مساله اصلی این‌جاست که دینی که با همه مشکل دارد و پیشاپیش حکم قتل و مرگ مخالفان خودش هم‌چون دگر اندیشان، هم‌جنس‌گرایان، یهودیان، بهائیان و از دین خارج شدگان و همه اهل کتاب را صادر کرده، این‌چنین در دنیا از سوی دول به اصطلاح «سکولاریسم» مورد استقبال قرار می‌گیرد تا هر روزه با قوای بیش‌تری به قتل و سرکوب مخالفانش بپردازد.
آیا جامعه جهانی نباید بابت این موضوع مهم چاره‌ای بر علیه حکومت‌های خاطی و جانی اسلامی و غیراسلامی اسلامی بیندیشند؟ هم‌چنان که کم ندیده‌ایم از تروریست‌های گروه‌های اسلامی که در سراسر دنیا هر روزه با عمیلیات انتحاری جان عده‌ای زیادی از انسان‌ها را به خطر می‌اندازند.
اکنون سینا دهقان‌ها، آرش عربی‌ها، مرجان داوری‌ها، گلرخ ایرایی‌ها، زینب جلالیان‌ها و…، قربانی و زندانی می‌شوند و فردا ممکن است هرکدام از ما قربانی شویم.
حتی کسانی که از این دین نفرت و به اسم «سکولاریسم» از آن حمایت می‌کنند کافی‌ست گیر یکی از گروه‌های اسلام‌گرا مانند داعش، طالبان، حزب‌الله، جمهوری اسلامی و … بیافتند، آن زمان است که معنای واقعی «سکولاریسم» را به خوبی خواهند چشید!
در هر صورت ما باید با تمام قدرت، خواهان آزادی همه زندانیان سیاسی و اجتماعی و لغو اعدام در ایران باشیم!
شاهین محمدی ۲۰۱۸/۰۶/۲۰
مسولیت مقاله مندرج شده در سایت بر عهده نویسنده میباشد و سایت سازمان هیچ گونه مسولیتی در قبال آن ندارد.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail