حزب چپ سوئد خواستار توقف اخراج‌های اجباری شد

حزب چپ از دولت خواسته است اخراج اجباری نوجوانان پناهجوی افغان را که مشمول قانون جدید می‌شوند متوقف کند.
کریستینا هوی لارسن، سخنگوی سیاست‌های مهاجرتی حزب چپ در این رابطه به رادیو سویدن می‌گوید: حزب چپ به این باور است که دولت باید در رابطه با اخراج اجباری پناهجویانی‌ که مشمول قانون جدید می‌شوند تجدید نظر کنند، و این بدان معنی است که اخراج‌های اجباری متوقف شوند.
هلن فریتزون، وزیر مهاجرت نیز در گفتگو با رادیو سویدن  تصریح می‌کند: من درک می‌کنم که همه احزاب و گروه‌ها خواسته‌های مختلفی در این رابطه دارند اما موضع دولت ، روشن است. ما تا زمانی که قانون دیگری در دست داشته باشیم باید مطابق با قوانین موجود رفتار کنیم.
او تاکید کرد که پیشنهاد دولت درباره قانون جدید ، شامل رسیدگی به وضعیت تمام پناهجویانی است که قبل از نوامبر ۲۰۱۵ وارد سویدن شده‌اند و مدت زیادی است که منتظر هستند.

دوشنبه هفته جاری، احزاب سبز و سوسیال دمکرات به این اتفاق نظر رسیدند که  آن گروه از نوجوانان پناهجوی تنها که قبل از ۲۴ نوامبر ۲۰۱۵ به سویدن آمده‌اند می‌توانند تا اتمام دوره لیسه مکتب|مدرسه‌هایشان در سویدن بمانند و پس از آن اگر بتوانند کاری به دست آورند این امکان را خواهند داشت که اقامت دائم سویدن را از آن خود کنند. اما پناهجویانی که بعد از این تاریخ وارد سویدن شده‌اند شامل این قانون نمی‌شوند.
بر اساس اعلام اداره مهاجرت، ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ نوجوان پناهجوی تنها مشمول این قانون خواهند شد.
حزب چپ ضمن پشتیبانی از دولت درباره این تصمیم، تاکید دارد که تا پیش از اجرایی شدن قانون جدید هیچ پناهجویی نباید مجبور شود خاک سوئد را ترک کند.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail