برنامه جدید دولت استرالیا برای ورود پناهجویان به بازار کار

یک دستیار وزیر در دولت استرالیا می گوید این کشور قصد دارد طرحی را برای کمک به ورود پناهجویان متخصصان به بازار کار به اجرا بگذارد تا آنها وابسته به حقوق بیکاری نباشند.
Languageیک دستیار وزیر در دولت استرالیا می گوید این کشور قصد دارد طرحی را برای کمک به ورود پناهجویان متخصصان به بازار کار به اجرا بگذارد تا آنها وابسته به حقوق بیکاری نباشند.

دیوید گیلسپی (David Gillespie) که یکی از اعضای ارشد حزب ملی گرایان (Nationals) است می گوید دولت مالکوم ترنبل نخست وزیر این کشور برنامه ای را بررسی خواهد کرد که به پناهجویان متخصص کمک خواهد کرد تا شهریه دوره های آموزشی لازم برای اخذ مدارک لازم برای ورود به بازار کار را بپردازند.

وی می گوید در مورد چنین برنامه ای با همکارانش تبادل نظر و گفتگو خواهد کرد. وی می گوید این برنامه مشابه برنامه Youth Jobs PaTh خواهد بود که به جویندگان کار جوان کمک می کند برای مصاحبه های کاری آماده شوند و مشوق هایی برای شرکت ها در نظر می گیرد تا افراد جوان را استخدام کنند.

دکتر گیلسپی که وظیفه ارائه خدمات مربوط به اسکان را بر عهده دارد می گوید بسیاری از پناهجویانی که وارد استرالیا می شوند، قبلا در کشورهای خود نیروی کار متخصص بوده اند ولی پس از ورود به استرالیا نتوانسته اند مهارتهای خود را به تایید برسانند.

وی می گوید با مدیران صنایع و اصناف گفتگو کرده است تا پناهجویان بیشتری را جذب کار کنند.

وی می گوید: “ما شاهد این هستیم که حدود ۳۰ درصد از پناهجویانی که وارد استرالیا می شوند متخصصان بسیار حرفه ای هستند، ولی خیلی از آنها نمی توانند آموزش لازم را برای اخذ مدارک لازم ببینند.”

وی اظهار داشت پناهجویان معمولا در بدو ورود به استرالیا منابع و امکانات لازم برای پرداخت دوره های آموزشی لازم برای این که مهارت خود را به تایید برسانند و مدرک دریافت کنند را ندارند.

دکتر گیلسپی می گوید این برنامه جدید این امکان را به پناهجویان خواهد دارد تا راهی برای پرداخت شهریه دوره های آموزشی لازم برای ورود به بازار کار داشته باشند.

در بودجه سال ۲۰۱۸ که در ماه می اعلام شد، دولت اعلام کرد پناهجویان قبل از دسترسی به خدمات کاریابی Jobactive، شش ماه با حقوق Centrelink زندگی کنند. این مدت قبلا سه ماه بود.

دولت می گوید این اقدام به پناهجویان فرصت بیشتری خواهد داد تا روی فراگیری زبان انگلیسی متمرکز شوند.

سیاست های مهاجرتی استرالیا در طول چند ماه گذشته مورد تمرکز سیاستمداران حزب ملی گرایان (Nationals) بوده است.

دکتر گیلسپی یکی از نمایندگانی بود که خواسته بودند تغییراتی در ویزاهای مربوط به مناطق حاشیه ای یا ریجنال ایجاد شود تا مهاجرانی که از طریق حمایت یا اسپانسرشیپ کارفرمایان این مناطق وارد استرالیا می شوند، نتوانند پس از مدتی این مناطق را ترک کنند.

وی می گوید این برای شرکت ها در مناطق حاشیه ای خیلی آزاردهنده است که هزینه ویزاهای این افراد را بپردازند، اما پس از مدتی این کارگران این مناطق را ترک کنند.

آلن تاج (Alan Tudge) وزیر امور چندفرهنگی استرالیا می گوید دولت در حال بررسی راه هایی است که افرادی که با این نوع از ویزاها وارد استرالیا می شوند را برای دراز مدت “ملزم” به ماندن در این مناطق کند.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail