بحران مهاجران؛ مجارستان در مرز صربستان وضعیت اضطراری اعلام کرد

مجارستان ساعاتی پس از اعلام مقررات تازه برای جلوگیری از ورود سیل مهاجران به این کشور، در منطقه مرزی با صربستان وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

زلتان کواچز، از سخنگویان دولت مجارستان گفته است که اعلام وضعیت اضطراری به پلیس اختیارات ویژه می دهد و این امکان را برای مقامات فراهم می آورد که برای کمک به پلیس، نیروی کمکی بفرستند.

پلیس مجارستان بازداشت مهاجرانی را آغاز کرده است که به گفته مقامات، قصد داشتند به صورت غیر قانونی از موانع مرزی عبور کنند.

صفحه ویژه بحران پناهجویان

یک سخنگوی پلیس گفته است که ۶۰ پناهجو که اکثرا می گفتند از سوریه و افغانستان آمده اند، به ظن تلاش برای عبور از مرز بازداشت شده اند.

دولت مجارستان می گوید که مقررات جدید در عین حال امکان بررسی درخواست های پناهجویان واقعی را فراهم می کند.

با این حال دولت می گوید که پناهجویانی را که از صربستان به مجارستان بروند باز خواهد گرداند، چون آنها می توانند در صربستان تقاضای پناهندگی کنند.

فشار به اعضای اتحادیه اروپا

توماس دمایتزیه‌ره، وزیر کشور آلمان گفته است که اتحادیه اروپا باید ارائه کمک به کشورهای عضو خود را که از پذیرفتن سهمی از پناهجویان سر باز می زنند، متوقف کند تا از این طریق به آنها فشار بیاورد.

آقای دمایتزیه‌ره گفت که بعضی کشورهایی که با سهمیه بندی پناهجویان مخالفت می کنند، از دریافت کنندگان کمک های منطقه ای اتحادیه اروپا هستند.

وزیران چند کشور اروپای مرکزی ساعاتی پیشتر جلوی تصویب طرح اسکان شمار زیادی از پناهجویان در سراسر اتحادیه اروپا را گرفته بودند.

ادامه سفرهای مرگبار

همزمان گزارش شده که دست کم ۲۲ مهاجر که سعی داشتند خود را با کشتی به یونان برسانند، در جنوب غرب ترکیه غرق شدند.

گفته می شود که ۴ کودک در میان غرق شدگان بودند.

گارد ساحلی بیش از ۲۰۰ نفر از سرنشینان این کشتی چوبی را که غرق شده بود، نجات داده است.

هنوز اطلاعی از هویت کشته شدگان و اینکه آنها از کجا می آمدند در دست نیست.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail