اتریش بیش از ۲۰۰۰ سرباز در مناطق مرزی مستقر می‌کند

رینهولد میترلینر، معاون صدراعظم اتریش، گفته است که این کشور بیش از دو هزار سرباز برای کمک به بحران پناهجویان به مناطق مرزی کشور اعزام می‌کند.

آقای میترلینر گفت که اتریش این تصمیم را پس از آن گرفته که آلمان روز گذشته اعلام کرد که در مرز خود با اتریش کنترل مرزی برقرار می‌کند.

دولت آلمان روز گذشته (یکشنبه ۱۳ سپتامبر) گفت که برای کنترل مرز جنوبی خود با اتریش ۲۱۰۰ نیروی پلیس ضد شورش به مرز اعزام می‌کند.

اسلواکی و لهستان و جمهوری چک هم اعلام کردند که تدابیر امنیتی را در مرزهایشان افزایش می‌دهند.

درخواست آژانس پناهندگان سازمان ملل

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد گفته است که کشورهای اروپایی باید فورا راه حلی “جامع” و یک برنامه “منصفانه” برای اسکان پناهجویان اعلام کنند.

در حال حاضر هر یک از کشورهای اروپایی برای کنترل مرزهایشان برنامه‌های خاص خود را بدون هماهنگی با دیگر کشورها اعلام کرده است.

این نهاد بین‌المللی گفته است که اتحادیه اروپا برای کنترل و ثبت‌نام پناهجویانی که وارد یونان، ایتالیا و مجارستان می شوند، باید مراکزی ایجاد کند.

سربازان مجارستانی در نزدیکی مرز این کشور مستقر شده اند

آژانس پناهندگان با اشاره به محدودیت ها مرزی که کشورهای اروپایی اعمال کرده اند،گفته است که این قبیل اقدامات تنها بر ضرورت ایجاد راه حلی فراگیر از سوی همه کشورهای اتحادیه اروپا تاکید می‌کند.

قرار است وزرای کشور اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه ۱۴ سپتامبر، ۲۳ شهریور) نشستی اضطراری درباره یافتن راه حلی برای بحران پناهجویان برگزار کنند.

بحث و مذاکره درباره طرح هایی در مورد اسکان ۱۶۰ هزار پناهجو در ۲۳ کشور عضو اتحادیه اروپا از طریق سیستم سهمیه بندی اجباری ازجمله محورهای اصلی گفتگوهای وزرای کشور خواهد بود.

بسیاری از پناهجویان از ثبت نام در کشورهایی مثل یونان و مجارستان خودداری می کنند. آنها نگران هستند که ثبت نام در این کشورها، مانع شود که بتوانند از کشورهایی همانند آلمان درخواست پناهندگی کنند.

ژنرال جان آلن گفته است که جنگ علیه داعش جنگی طولانی خواهد بود

ژنرال جان آلن، فرمانده نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا گفته است که پایان دادن به جنگ در سوریه و عراق کلید حل موج پناهجویانی است که به سوی اروپا روان شده اند.

ژنرال آلن به بی‌بی‌سی گفت که این مناقشات باید تا به حال از طریق سیاسی و در سطح جهانی حل می‌شد.

فرمانده نیروهای ائتلاف همچنین افزود پیکارجویان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) باید شکست داده می شدند و بشاراسد، رئیس جمهور سوریه “باید می‌رفت”.

ژنرال آلن گفت در سال گذشته پیشرفت‌هایی در جنگ علیه داعش حاصل شده اما در عین حال هشدار داد که جنگ علیه داعش جنگی طولانی خواهد بود.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail