آمریکا در یک سال آینده تنها ۳۰ هزار پناهجو می‌پذیرد

آمریکا در یک سال آینده تنها ۳۰ هزار پناهجو می‌پذیرد

وزیرخارجه آمریکا مایک پمپئو
وزیرخارجه آمریکا هنگام معرفی سیاست‌های جدید دولت این کشور در زمینه پذیرش پناهجو تأکید کرد که آمریکا از سخاوتمندترین کشورهای دنیاست. این‌درحالی است که آمریکا سقف پذیرش مهاجر برای یک سال آینده را باز هم کاهش داده است.
دولت آمریکا تصمیم دارد در سال آینده میلادی پناهجوی کمتری بپذیرد. وزیرخارجه آمریکا ، مایک پمپئو سقف ظرفیت جدید پذیرش پناهجو در یک سال اقتصادی پیش‌رو را ۳۰ هزار نفر اعلام کرد.
سال اقتصادی از اکتبر شروع می‌شود و سپتامبر سال آینده به پایان می‌رسد. سقفی که برای پذیرش پناهجو در یک سال پیش‌رو تعیین شده ۱۵ هزار پناهجو کمتر از رقمی است که سال پیش از آن در نظر گرفته شده بود.
وزیرخارجه آمریکا با این حال تأکید دارد که ایالات متحده آمریکا از سخاوتمندترین کشورهای دنیا در زمینه پذیرش پناهجوست. در عمل اما دولت دونالد ترامپ سال به سال تعداد کمتری پناهجو از سراسر دنیا پذیرفته است.
رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، باراک اوباما، در آخرین سال ریاست‌جمهوری خود سقف ۱۱۰ هزار پناهجو را برای سال اقتصادی ۲۰۱۷ میلادی تعیین کرده بود.
دونالد ترامپ در همان سال ریاست‌جمهوری آمریکا را در اختیار گرفت و سیاست‌های مهاجرتی آمریکا را کاملأ دگرگون کرد. سخت‌گیری‌های دونالد ترامپ در پذیرش پناهجو و مهاجر هرچند که انتقادهای فراوانی را برانگیخته، اما با وعده‌های انتخاباتی او همخوان است. هواداران ترامپ از سیاست‌های مهاجرتی او حمایت می‌کنند.
دونالد ترامپ هنوز هم تصمیم دارد در مرز آمریکا و مکزیک دیوارکشی کند اما روشن نیست که بودجه لازم برای انجام چنین پروژه‌ای را چطور تأمین خواهد کرد.
با اجرای سیاست‌های مهاجرتی ترامپ هزاران خانواده مهاجر در آمریکا از هم پاشیده‌اند، والدین بسیاری جدا از فرزندان خود در زندان به سر می‌برند.
فعالان حقوق بشر به شدت مخالف سیاست‌های سختگیرانه مهاجرتی دولت دونالد ترامپ هستند. برخی از ایالت‌های آمریکا نیز حاضر به پیروی از سیاست‌های او در این زمینه نیستند

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail