آمار پیوستن خانواده‌ پناهندگان مقیم آلمان به آن‌ها به شدت کم شده است

  1. آ

آمار پیوستن خانواده‌ پناهندگان مقیم آلمان به آن‌ها به شدت کم شده است

از تعداد کسانی که می‌خواهند به عضوی از خانواده خود در آلمان که پناهندگی‌اش در این کشور پذیرفته شده بپیوندند، به وضوح کم شده است. در سه ماه اول سال ۲۰۱۹ تنها هفت هزار و ۴۰۲ نفر از این افراد توانستند به آلمان بیایند.

آمار تازه وزارت خارجه آلمان نشان می‌دهد که از تعداد افرادی که عضو درجه یک خانواده‌شان در آلمان پناهندگی گرفته و آنها می‌خواهند به او بپیوندند، در سال جاری میلادی نسبت به سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی بسیار کم شده است. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ با تقاضای نزدیک به ۱۷ هزار و ۳۲ نفر برای پیوستن به خانواده خود موافقت شده بود. این آمار عمدتا مربوط به شش کشوری است که جریان اصلی پناهندگی از آنها به سوی آلمان جاری است. تعداد این افراد در سال جاری میلادی به میزان زیادی کاهش پیدا کرده و به هفت هزار و ۴۰۲ نفر رسیده است.


این کشورها عبارتند از سوریه، عراق، ایران، افغانستان، اریتره و یمن. البته سومالی هم اخیرا به این دسته از کشورها اضافه شده است. بیشترین آمار نیز مربوط به سوریه بوده است: پنج هزار نفر.

در قوانین آلمان همسر، فرزند (تا قبل از سن ۱۸ سالگی) و مادر و پدر فردی که پناهندگی او ‌پذیرفته شده، می‌توانند تقاضای پیوستن به او را بدهند. البته این تنها خانواده پناهند‌ه‌ها نیستند که برای پیوستن به خانواده خود می‌توانند تقاضا دهند. همسر خارجی یک شهروند آلمانی نیز می‌تواند طبق این قوانین به او در آلمان بپیوندد.

آمار جهانی

در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹، سال جاری میلادی شمار کسانی که تقاضای ویزای پیوستن به خانواده خود را کرده‌اند در سراسر جهان ۲۶ هزار و ۷۷۴ نفر بوده است. از این عده شش هزار و ۹۶۶ نفر از اعضای خانواده پناهندگان بوده‌اند. اولا یلپکه از حزب چپ‌ها در این باره می‌گوید: «عده اعضای خانواده‌های پناهندگانی که توانسته‌اند به آنها بپیوندند به شکل واضحی پایین‌تر از چیزی است که دولت می‌خواهد به ما نشان دهد.»

او اضافه کرده است: «بدتر این که بر اساس این آمار نادرست قوانین سختگیرانه‌تری را نیز در رابطه با مقررات پیوستن خانواده‌های پناهجویان به اجرا گذاشته‌اند.» این نماینده حزب سبزها در مجلس آلمان خواسته است هرگونه محدودیتی در رابطه با دادن ویزای پیوستن خانواده‌های پناهندگان به آنها برداشته شود و این حق که یک حق اولیه انسانی است به همه آنها داده شود.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail