آمار درخواست پناهندگی از آلمان به کمترین میزان خود از سال ۲۰۱۲ رسید

رخواست پناهندگی از آلمان به کمترین میزان خود از سال ۲۰۱۲ رسید

سالانه هزاران نفر به دلیل بروز جنگ و خونریزی و یا تعقیب سیاسی و آزار در کشور خود به آلمان پناه می‌آورند. روند درخواست‌های پناهندگی در آلمان کمی کاهش یافته و در درجه اول درخواست پناهجویان سوری پذیرفته شده است.
اداره آمار فدرال آلمان امروز پنجشنبه دوم مرداد (۲۳ ژوئیه) گزارش سالانه خود را در ویسبادن در اختیار نمایندگان رسانه‌ها قرار داد.
بر اساس این گزارش، تا پایان سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) تعداد کسانی که به دلیل بروز جنگ و یا آزار و تعقیب سیاسی مجبور شده‌اند از کشور خود بگریزند و به عنوان پناهجو در آلمان به سر می‌بردند، به بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر می‌رسید.

اداره آمار فدرال آلمان همچنین اعلام کرد که در سال گذشته با رشدی سه درصدی شمار پناهجویان در این کشور به حدود ۵۷ هزار نفر رسیده است. این رقم کمترین میزان درخواست‌های پناهندگی در آلمان از سال ۲۰۱۲ تاکنون است.
در گزارش اداره آمار آلمان آمده است که تا پایان دسامبر سال گذشته یک میلیون و ۸۳۹ هزار نفر به عنوان پناهجو در اداره ثبت احوال مرکزی خارجیان ثبت‌نام کرده‌اند. تقاضای پناهندگی این افراد با استناد به قوانین بین‌المللی و دلایل بشردوستانه و سیاسی از آلمان صورت گرفته است.
در پایان سال گذشته در آلمان شمار آن‌دسته از درخواست‌های پناهندگی که تصمیم نهایی درباره آنان از سوی مسئولان گرفته نشده و یا هنوز به آنان رسیدگی نشده بود، به حدود ۲۶۶ هزار می‌رسید که در مقایسه با سال پیش از آن ۱۳ درصد کاهش نشان می‌دهد. دفتر آمار فدرال اعلام کرد که این کاهش به دلیل این واقعیت است که به پرونده‌ها سریع‌تر رسیدگی شده و نیز از تعداد درخواست‌ها کاسته شده است.
گزارش اداره آمار فدرال آلمان همچنین نشان می‌دهد که حدود یک میلیون و ۳۶۰ هزار درخواست پناهندگی در سال گذشته پذیرفته شده که نسبت به سال پیش از آن حدود شش درصد بیشتر است.
اتباع سوریه با حدود ۴۱ درصد، بیشترین کسانی هستند که در سال گذشته با درخواست پناهندگی‌شان در آلمان موافقت شده است. پس از آن اتباع افغانستان با ۱۱ درصد و اتباع عراق با ۱۱ درصد، در رده‌های بعدی قرار دارند. پذیرش درخواست پناهندگی حدود ۸۰ درصد این متقاضیان برای محدوده زمانی معینی بوده است.

علاوه بر این، درخواست پناهندگی حدود ۲۱۳ هزار نفر از پناهجویان در آلمان در سال گذشته رد شده است. بر اساس گزارش اداره آمار، این میزان افزایشی ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد و “ناشی از پردازش بیشتر و سریع‌تر مراحل رسیدگی به درخواست متقاضیان پناهندگی” است. با این وجود به حدود ۸۴ درصد از این افراد اجازه اقامت موقت در آلمان داده شده است. این پناهجویان به طور عمده از افغانستان (۱۲ درصد)، عراق (۱۰ درصد) و روسیه (پنج درصد) هستند.
اداره آمار فدرال همچنین اعلام کرده است که وضعیت حدود ۸۰ درصد از درخواست‌های تقریبا یک میلیون پناهجویی که برای اولین بار در سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به آلمان وارد شده‌اند، در پایان سال ۲۰۱۹ به این ترتیب بوده است: ۶۱ درصد پذیرفته شده‌اند، ۱۰ درصد درخواست‌ها در این زمان رد شده و به ۹ درصد از پرونده‌ها هنوز رسیدگی نشده بوده. در این زمان، متقاضیان حدود ۲۰ درصد از این پرونده‌ها یا آلمان را ترک کرده بودند و یا درخواست پناهجویی‌شان را پس گرفته بودند.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail