آزمایش “دی ان ای” برای اثبات روابط خانوادگی مهاجران اریتریا

آزمایش “دی ان ای” برای اثبات روابط خانوادگی مهاجران اریتریا

امروز دادگاه عالی اداره مهاجرت اعلام کرد. پناهندگان اهل ایریتریا که اجازه اقامت دریافته اند و خواهان آوردن بستگان شان هستند، می‌توانند روابط خانوادگی خود را از طریق آزمایش “دی ان ای” ثابت کنند.

در گذشته اداره مهاجرت از شهروندان اریتریایی که فاقد پاسپورت بودند می‌خواست تا برای اخذ پاسپورت به یکی از سفارت خانه‌های اریتریا مراجعه کنند. اما دادگاه عالی اداره مهاجرت اعلام کرد که این کار برای افراد مراجعه کننده به سفارت‌ اریتریا می‌تواند خطرناک باشد.

انیتا لیندر، وکیل دادگاه عالی اداره مهاجرت می‌گوید، در حال حاضر با توجه به شرایط کسب پاسپورت از اریتریا ما فکر می‌کنیم درخواست پاسپورت از این افراد منطقی نیست.

به نقل از وکیل دادگاه عالی اداره مهاجرت سویدن: زمانی که یک فرد از سفارت اریتریا درخواست پاسپورت می‌کند او باید پای برگه اخراج را امضا کند. در این برگه آمده است که فرد مجازات خروج غیر قانونی‌اش را از اریتریا قبول می‌کند. فرد مورد نظر برای داشتن پاسپورت باید دو درصد مالیات نیز به رژیم بپردازد. علاوه بر این اگر معلوم شود که این افراد بستگان پناهجویان هستند خطر این وجود دارد که آن‌ها در اریتریا اجازه خروج نیابند.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail